דמיינו לעצמכם שבט ילדים רצים בטבע, לומדים דרך שיר, משחק, סיפור וחוויה.

והנה זה קורה – בית ספר יער ביבנאל.

דרך חינוכית המציעה אפשרות לחזור למקום הטבעי, הפשוט, ללמוד מחדש את מה שידענו ושכחנו מזמן, לחוות הווה אחר וליצור עתיד טוב יותר לנו ולילדינו.

בית ספר יער ביבנאל הוא בית ספר צומח, שהוקם השנה (תשפ"א) בשיתוף של מועצה מקומית יבנאל, משרד החינוך, ארגון שומרי הגן וגרעין הורים.
לאחר כעשור מאז הוקם גן היער הראשון בארץ, תחום חינוך היער הולך וצובר תאוצה. יבנאל היא אחד המקומות המעטים בארץ בהם קיים בית ספר המבוסס כולו על למידת חוץ.

תלמידי בית הספר לומדים מרבית היום ומרבית השבוע במרחבי הטבע הסמוכים ליישוב, כאשר השאיפה היא שלא להפריד בין "זמני למידה" לבין "זמני שהייה בחוץ", "זמני משחק" או "טיול". לימודי הליבה של משרד החינוך (שפה, חשבון, מדעים, חינוך גופני) נלמדים בצורה הוליסטית בכל פעילות.

לצד לימודי הליבה, אנו מאמינים כי המורה העיקרי הוא היער, או יותר נכון – הטבע. ביציאה החוצה אנו מוצאים שפע של הזדמנויות למידה, כשהילדים מובילים בסקרנות טבעית את גילוי, חקר והיכרות הסביבה.

הלימודים הם חוויתיים וכוללים מגוון מלאכות יד ומיומנויות חיים עתיקות, כמו הדלקת אש, בניית מחסה, ליקוט, גששות, גילוף ועוד.
על אלה נוספים כלים לתקשורת מקרבת, פתרון קונפליקטים, אחריות הדדית ועוד.

אנו מאמינים שלמידה משמעותית נשענת קודם כל על קשר משמעותי ועמוק עם המורים, ומתאפשרת כאשר הילדים נמצאים ברווחה. במהלך היום הקבוצה מתכנסת למעגל, לעיבוד אירועי היום דרך סיפורים, שירים ושיח רגשי-חברתי מקרב.

מעוניינים לשמוע עוד? הכנו עבורכם דף שאלות ותשובות.

אתם מוזמנים לעקוב אחרי חוויות מימי הלימודים בדף הפייסבוק שלנו.