במרכזה של המושבה יבנאל עומד מבנה אבן יפהפה, שהוא בית הספר היסודי "נפתלי", העומד כבר 110 שנים, וממחיש את העובדה שבליבה של יבנאל עומד החינוך.
החל מראשית ימיה של המושבה, התקיימו בה זה לצד זה ולעתים גם ביחד באותו מוסד, לפחות שני זרמי חינוך – חילוני ודתי. ואכן הגיוון הוא פן נוסף המאפיין את המושבה יבנאל. זרמי החינוך המיוצגים ביבנאל: ממלכתי, ממלכתי דתי, אנתרופוסופי, חב"ד, חרדי-ברסלב.
היום לומדים ביבנאל מעל 1500 תלמידות ותלמידים במערכת חינוך מגוונת, המתאימה לכל זרם כמעט.
כמושבה חקלאית, הנמצאת בתוך בקעה עטורת שדות, מעיינות, הרים וטבע, מוצאים בתי הספר והגנים דרך לשלב חינוך לטבע ולחקלאות. חינוך זה נתמך על ידי הקשר עם פינת החי היפהפייה הנמצאת במתנ"ס, ומשרתת את כל הציבור, וכן על ידי גינות אורגניות וקהילתיות בבית ספר נפתלי ובמושבה.
החינוך האורייני, ואהבת הספר, באים לידי ביטוי בעבודתה של ספרית יבנאל, הצמודה לבתי הספר נפתלי וחב"ד, וכן למתנ"ס. ילדים רבים זוכים לשעות ספריה קבועות במערכת הלימודים או אחר הצהרים בפעילויות רבות בספריה.

החינוך הבלתי פורמלי כולל מערכת של תנועות נוער:
תנועת הצופים – "שבט יבנאל" הוותיק הוא שם דבר בהנהגת הצפון של התנועה, ומוביל בצופיות ובמחויבות לתנועה.
תנועת בני עקיבא – מפעילה את הנוער הדתי במושבה, ומופעלת בעזרת קומונרית מ"גרעין יבנאל" של בנות השירות הלאומי המשרתות במושבה.
תנועת בתיה – מפעילה את הנערות מהזרם החרדי ביבנאל, ופועלת במתנ"ס המושבה.
בנוסף מפעיל המתנ"ס מערכת של חוגים רבים, הן במסגרת "חוג לכל ילד" של משרד החינוך, והן בהעשרה בתחומים רבים ומגוונים (ספורט, אמנויות ועוד), על פי הביקוש.

לצד בתי הספר פועל גם מערך טיפולי משפחתי תומך: "בית נתיבים", המיועד לליווי של ילדים בסיכון, יחד עם משפחותיהם, ובו מגוון של מטפלות מקצועיות בתחומים רבים, עובדות סוציאליות, מטפלות בעזרת בעלי חיים, אמנות ועוד. ליצירת קשר עם מנהל המחלקה, מר ניר נועם ניתן לשלוח מייל לכתובת [email protected]

לרישום לגני הילדים ולכיתת יער לחצו כאן

פרטי יצירת קשר

ניר נעם חזיזה
מנהל מחלקת חינוך

שיר שריקי
מזכירת מחלקת חינוך

שני פרץ
מנהלת יחידת הנוער

גדית חורי
מנהלת גיל הרך

מרב גבאי
מנהלת קידום נוער